Android

Android Dns Değiştirme Ve Dns Ayarları Nasıl Yapılır ?

Android-Wi-Fi-Tether
11870 Teknoloji Destek Hattını Arayarak Yardım Alabilirsiniz

Günümüz mobil teknolojilerinden biri de hiç kuşkusuz Android telefonlarıdır. Ancak bu harika telefonu kullanan birçok kullanıcıların sıkça yaşadığı önemli sorunlardan biri de cihazlarından DNS ayarlarını değiştirememe sorunudur. İşte bu makalemizde bu konu hakkında birkaç basit uygulamadan meydana gelen bilgilendirmeler yapacağız. Dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan hemen konumuz hakkında bilgiler sunmaya başlayalım.

Android Telefonlarından Dns Ayarlarını Nasıl Değiştirebiliriz?

change-dns-android-01

  1. İlk olarak telefonumuzda yer alan ”ayarlar” kısmına giriş yapıyoruz.
  2. Burada yer alan ”kablosuz ağ bağlantı” kısmına giriş yapıyoruz.
  3. Tercih ettiğimiz ağın üzerinde parmağımızı bir müddet basılı tuttuktan sonrasında ”ağ değiştir” seçeneğine tıklıyoruz.
  4. Hemen akabinde ise ”gelişmiş seçenekleri göster” kısmını seçiyoruz.
  5. Hemen sonrasında ise ”IP ayarları” kısmında yer alan ”DHCP” kısmını değiştirip yerine dns 1 ve dns 2 kutucuklarına tercih ettiğimiz Ip numaralarımızı yazıyoruz.
  6. Sonrasında ise internet bağlantısını birkaç dakikalığına kapatarak tekrar cihazımızı açıyoruz.
  7. Bu aşamadan itibaren işlemimizi başarıyla sonlandırıyoruz.

İşte hepsi bu kadar görüldüğü üzere birkaç basit uygulama sayesinde android telefonumuzun dns ayarlarını çok kısa süreler içerisinde gerçekleştirebiliyoruz.

 

BU KONUYLA İLGİLİ DESTEK ALMAK İÇİN 11870'i ARAYABİLİRSİNİZ. ŞİMDİ TIKLA ARA

Yazar Hakkında

İbrahim Kızılırmak

Uygulama geliştirici, spor sever, teknoloji adamı!

Yorum Yazın

11870 ses hizmeti tarifesi vergiler dahil dakikası Vodafone, Türk Telekom mobil, Türk Telekom ev telefonu ve Turkcell 4,99 TL olarak ücretlendirilir. Ücretlendirme Periyodu (saniye) Tüm Operatörler için 60 saniyedir.
Periyod ücretlerine %18 KDV ve ÖİV (Türk Telekom ev telefonu için %15, GSM operatörleri için %25) dahildir. 11870 , Bilinmeyen Numaralar ve Rehberlik Servisidir. BTK lisansı ile Pluss Telekom İlt. Tic. Ltd. Şti tarafından verilmektedir.
Detaylar için Tıklayınız