Android Akıllı Telefonlar’da İnternet Paylaşımı Nasıl Yapılır?

tarafından
971
Android Akıllı Telefonlar’da İnternet Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Merhaba sevgili TeknoAbla.com okurları bu konumuzda sizlere Android işletim sistemi üzerinden çalışan akıllı telefonlarda İnternet paylaşım ayarlarından bahsedeceğiz. Çoğumuz ev halkı veya arkadaşlarımızın isteği üzerine 3G mobil İnternet hizmetimizi ısrarları üzerine İnternet’in paylaşıma açılmasını isterler. Android akıllı telefona sahip olan herkes ister bilgisayara ister tablete hatta isterse bir başka akıllı telefona kullanmış olduğu İnterneti paylaşıma açabilir ve faydalanabilirler. Aşağıda vereceğimiz yönergeler doğrultusunda Android internet paylaşımı kolaylıkla yapılmış ve internetinizin diğer cihazlar tarafından kullanabilirliğini göstereceğiz.

android akıllı telefonlarda internet paylaşımı

Akıllı Telefonlar’da İnternet Paylaşımı Nasıl Yapılır?

  • Öncelikler akıllı telefonunuzun menüsünde yer alan Ayarlar kısmına girin. Daha sonra Ayarlar menüsünde yer alan Diğer adlı sekmeye tıklayın.
  • Diğer sekmesine tıkladıktan sonra açılan sayfada “Tethering ve Taşınabilir Hotspot” kısmına tıklayarak erişim sağlayın.
  • Daha sonra açılan sayfada “Kablosuz hotspot kurulumu yap” metni gelecektir. Bu metne bir defa tıklayın ve kurulmasını bekleyin (Bu kurulum bir defalığa mahsus olarak cihazınıza kurulacaktır).
  • Kurulum bittikten hemen sonra açılan pencerede cihazınızın, diğer cihazlar tarafından görülmesi için sizden bir Wi-Fi adı girmenizi isteyecektir. İstediğiniz bir takma veya kendi ya da cihazınızın ismini vererek işlemi tamamlayın.
  • İkinci aşama ise güvenlik kısmıdır, bu bölmede ise en iyi güvenlik seçeneği “WPA2 PSK” seçeneğidir. Sizde bunu seçerek cihazınızı ve paylaşmış olduğunuz İnternetinizi güvene alın.
  • Bundan sonra ise sizden 8 haneli bir güvenlik parolası istenecektir. Cihazınıza bağlanacak olan kişilerden wi-fi erişimi esnasında sorulacak olan paroladır.
  • Son aşamaya gelindiğinde ise parolanızı da oluşturduktan sonra Kaydet butonuna basın ve hemen ardından “Taşınabilir kablosuz hotspot” seçeneğini aktif ederek işlemi burada tamamlayın.

Önemli not: İnternetinizi paylaşmak için mutlaka 3G bağlantısına sahip olmalısınız. Aksi takdirde internetinizi başkaları ile paylaşamazsınız.