Android Güvenlik

Android Açılış Şifresini Unuttuysanız Yapmanız Gerekenler

desen-kilidini-unuttum
11870 Teknoloji Destek Hattını Arayarak Yardım Alabilirsiniz

Akıllı telefon ve tablet kullanıcıları çoğu zaman giriş şifrelerini ve şifre desenlerini unuttukları bir gerçek. Özellikle bu şifreleri ilk kez deneyenler henüz alışkanlık kazanamadıkları için bu durum ile çok daha sık karşılaşıyorlar.

Android kilit ekranı şifresini unuttuysak, ilk yapmamız gereken şifreyi beş defa yanlış girmek. Bazı cihazlarda bu 10’a kadar yükseliyor ancak genel olarak 5 defa girmeniz yeterlidir. 5 defa yanlış girdikten sonra “Şifrenizi unuttunuz mu” gibi bir seçenek çıkıyor. Bir sonraki sayfada karşınıza ya yedek pin kodunuzu isteyen ya da belirlemiş olduğunuz bir soruyu cevaplamanızı isteyen bir ekran geliyor olacaktır.

Bu iki bilgiden birini hatırlamıyorsanız hemen altta hesap kilidi açma seçeneğini seçmeniz doğru olacaktır. Bu bölüme Google Play girişi için kullanılan şifre girilerek devam ediyorsunuz.tablet-desen-kilidi

Artık şifreniz açılmıştır, telefonu aktif bir şekilde kullanma imkanınız var. Cihazınız sizden yeni bir şifre belirlemenizi isteyecek. Bu adımdan sonra yeni bir şifre belirlemeniz ve bu yeni şifreyi unutmamanız önemlidir, zira her defasında böyle adımlar oldukça can sıkıcı olabiliyor.

Eğer mobil cihazınızda söylediğimiz gibi bilgiler yer almıyor ise bu sebeple cihaza giriş yapamıyorsanız Android cihaz üreticileri ile iletişime geçerek şifre unutma prosedürleri konusundan onlardan bilgiler alabilirsiniz. Bu da genelde telefonunuzun teknik serviste yazılım atılmasıyla problemi çözüyor.

BU KONUYLA İLGİLİ DESTEK ALMAK İÇİN 11870'i ARAYABİLİRSİNİZ. ŞİMDİ TIKLA ARA

Yazar Hakkında

İbrahim Kızılırmak

Uygulama geliştirici, spor sever, teknoloji adamı!

Yorum Yazın

11870 ses hizmeti tarifesi vergiler dahil dakikası Vodafone, Türk Telekom mobil, Türk Telekom ev telefonu ve Turkcell 4,99 TL olarak ücretlendirilir. Ücretlendirme Periyodu (saniye) Tüm Operatörler için 60 saniyedir.
Periyod ücretlerine %18 KDV ve ÖİV (Türk Telekom ev telefonu için %15, GSM operatörleri için %25) dahildir. 11870 , Bilinmeyen Numaralar ve Rehberlik Servisidir. BTK lisansı ile Pluss Telekom İlt. Tic. Ltd. Şti tarafından verilmektedir.
Detaylar için Tıklayınız