Android Cep Telefonları

Akıllı Telefonun IMEI Numarası Nasıl Öğrenilir?

Günümüzde cep telefonları artık cep telefonu tanımından biraz dışarı çıkmaya başladı. Zira artık kullandığımız cihazlara sadece cep telefonu demek biraz haksızlık olur. Zira akıllı telefonlar olarak nitelendirilen bu telefonlar aslında günlük işlerimizde de büyük yardımcımız olan asistanımız görevini görüyor. Akıllı telefonlar sayesinde kolaylıkla internete girebiliyor, sosyal medya uygulamalarını kullanabiliyor hatta alışveriş bile yapabiliyorsunuz. Akıllı telefonlarla yapabileceklerimiz saymakla bitmez. Tabi bu durum son dönemde telefonların daha büyük riskler altında kalmasına da neden olmaya başladı. Zira çok daha yüksek fiyatlara sahip olan ve kişisel bilgilerin yer aldığı akıllı telefonlar artık hırsızlarında ilk dikkati çeken ürünler oluyor. Bu nedenle son dönemde akıllı telefon hırsızlığı olaylarının da bir hayli sık yaşandığı biliniyor. Akıllı telefonlarda yer alan bilgilerde böyle bir durumda kullanıcı için büyük riskler oluşturabiliyor. Tabi ki akıllı telefon üreticileri bu gibi durumlar için bir dizi önlem alıyor. Telefonumu bul uygulamaları ve direk akıllı telefon üreticileri tarafından kullanılan bir dizi uygulama var. Fakat akıllı telefonların tamamında ne yazık ki böyle uygulamalarla karşılaşmak mümkün olmuyor. Bu gibi durumlarda özellikle telefonunuz çalındığı zaman sizin adınıza bazı işlemler yapılmaması için adli makamlara başvurmanız gerekiyor. Bunun için ise telefonunuzun IMEI numarasını bulmanız ve bu numarayı gerekli makamlara vermeniz gerekiyor. Peki, akıllı telefonlarda IMEI numarası öğrenmek için ne yapmamız gerekiyor daha detaylı bakalım.

  • Şimdi ilk olarak şunu belirtelim yapacağımız işlem Android işletim sistemi kullanan telefonlar için geçerli. Bu işlem içinde mutlaka telefonunuzda bir Google mail tanımlı olması gerekiyor. Zaten Google uygulama mağazalarında da yine bir Gmail kullanmanız gerekiyor.
IMEI   öğrenme

IMEI numarası

  • Şimdi ise IMEI numarasını öğrenmek için “https://www.google.com/settings/dashboard?hl=tr” bağlantısını kullanmamız gerekiyor. Bu bağlantı üzerinden ise telefonda kullandığımız mail adresiyle giriş yapmamız gerekecek. Giriş işleminden sonrada karşınıza gelen ayar ekranından Android sekmesine tıklayarak buradan IMEI numarasını alabiliyorsunuz. Daha sonra IMEI numaranız ile istediğiniz makama suç duyurusunda bulunmanız mümkün.

BU KONUYLA İLGİLİ DESTEK ALMAK İÇİN 11870'i ARAYABİLİRSİNİZ. ŞİMDİ TIKLA ARA

Yazar Hakkında

İbrahim Kızılırmak

Uygulama geliştirici, spor sever, teknoloji adamı!

Yorum Yazın