Android Bilgisayar Kurulum & Anlatım

Akıllı Telefonlar İle Bilgisayara Nasıl Bağlanılır

akıllı telefonlarla bilgisayara bağlanma
11870 Teknoloji Destek Hattını Arayarak Yardım Alabilirsiniz

Merhaba sevgili TeknoAbla.com okurları, bu konumuzda sizlere akıllı telefonlar ile bilgisayar bağlanmanın yollarını anlatacağız. Teknolojinin gelişmesi ile farklı olanakları kullanıcılar ile paylaşan Google, bunlara bir yenisini daha ekleyerek gücünü tekrar göstermiş oldu. Google akıllı telefonlar aracılığı ile Windows işletim sistemine sahip veya Mac işletim sistemine sahip kişilerin bilgisayarlara kolayca bağlanabilmeleri durumunu sağladı. Akıllı telefonlar ile bilgisayara bağlanmak için bir adet Andoid işletim sistemine sahip akıllı telefon ve Chrome tarayıcının olması yeterli.

akıllı telefonlar ile bilgisayar nasıl kullanılır

Öncelikle Mac veya Windows işletim sistemine sahip bilgisayarınıza Chrome Web Mağazsı‘na girerek burada bulunan Chrome Uzaktan Masaüstü uygulamasını indirin. Uygulama bilgisayarınıza inerken, aynı zaman’da cihazınızı bilgisayarınıza yetkilendirecek olan 6 haneli parolayla eşleştirin. Hemen ardından bilgisayarınıza indirdiğiniz Chrome Uzaktan Masaüstü uygulamasını aynı şekilde akıllı telefonunuza da indirerek uygulamanın cihazınıza kurulmasına izin verin. Bu bağlantı doğrultusunda eşleştirme için girdiğiniz 6 haneli parolayı akıllı telefonunuzda belirlenen ekranda onayladıktan sonra, akıllı telefonunuzun ana ekranında bilgisayarınızın masaüstü görüntüsü meydana gelecektir.

Bahsettiğimiz yönergeleri takip ettikten sonra hem akıllı telefonunuzdan hem de tablet gibi cihazlardan bilgisayarınıza kolayca erişebilir veya bir başkasına yetki vererek uzaktan bilgisayarınıza bağlanmasını sağlayabilirsiniz. Google’nin akıllı telefon kullanıcılarına sunmuş olduğu bu harika uygulama henüz ilk haftasında olmasına rağmen 4’ün üzerinde puan alarak haftanın en iyi uygulamaları arasında ilk sıralarda yer almıştır. Bunun yanı sıra kullanan çoğu kişi hakkında olumlu yorumlar yazarak diğer kişilerin uygulama konusunda güvensizlik hissini ortadan kaldırmıştır.

Akıllı telefonlarınızın aracılığı ile bilgisayarınızı kullanırken mouse kontrolünü dokunmatik ekran ile sağlayabilirsiniz. Herhangi bir yazı yazma alanına girdiğinizde ise, mesaj yazdığınızda çıkan klavye ekranı çıkacak ve istediğiniz yazı metnini bilgisayarınıza aktarabileceksiniz.

BU KONUYLA İLGİLİ DESTEK ALMAK İÇİN 11870'i ARAYABİLİRSİNİZ. ŞİMDİ TIKLA ARA

Yazar Hakkında

mm

İbrahim İnandırıcı

Yorum Yazın

11870 ses hizmeti tarifesi vergiler dahil dakikası Vodafone, Türk Telekom mobil, Türk Telekom ev telefonu ve Turkcell 4,99 TL olarak ücretlendirilir. Ücretlendirme Periyodu (saniye) Tüm Operatörler için 60 saniyedir.
Periyod ücretlerine %18 KDV ve ÖİV (Türk Telekom ev telefonu için %15, GSM operatörleri için %25) dahildir. 11870 , Bilinmeyen Numaralar ve Rehberlik Servisidir. BTK lisansı ile Pluss Telekom İlt. Tic. Ltd. Şti tarafından verilmektedir.
Detaylar için Tıklayınız