AdwCleaner Programı Ne İşe Yarar Ve Nasıl Kurulur?

tarafından
261
AdwCleaner Programı Ne İşe Yarar Ve Nasıl Kurulur?

İnternet artık her eve girmeye başladı. Zira bu sayede istediğimiz hemen her alandan internete ulaşabiliyoruz. İnternete kolaylıkla erişim sağlayabiliyor olmamız tabi ki büyük ayrıcalıklar kazanmamıza neden sağlıyor. Gerek bilgi edinmede gerekse de iletişim konusunda internetin büyük ayrıcalıklar tanıdığı bir gerçek. Fakat sunulan bu ayrıcalıklar yanı sıra aslında internet çok büyük tehlikeleri de içerisinde barındırıyor. Siz farkına bile varmadan sadece dolaştığınız sitelerde bile zararlı yazılımlarla karşılaşabiliyorsunuz. Siz farkına bile varmadan bu yazılımlar bilgisayarınızı ve hatta kişisel bilgilerinizi de ele geçiriliyor. Bu durum büyük sorunlara da neden olabiliyor. Tüm bu sorunlardan kurtulmak içinse mutlaka belli başlı programlar kullanmanız gerekiyor. Bu alanda gerek virüs programları kullanarak gerekse de çerez engelleyici programlar kullanarak rahatlıkla casus yazılımlardan kurtulabiliyorsunuz. AdwCleaner adı verilen programda bu şekilde casus yazılım engelleme programlarından bir tanesi. Peki, AdwCleaner ne işe yarıyor ve nasıl kullanılır?

AdwCleaner Ne İşe Yarıyor?  

AdwCleaner aslında bir koruma programı. İnternet ortamından bilgisayarınıza geçen tüm çerez ve tüm zararlı yazılımları bu program sayesinde tespit edebiliyorsunuz. Program ayrıca size bu yazılımları temizleme imkanı da sunuyor. Sadece dakikalar içerisinde hem reklam virüslerini hem de casus yazılımları AdwCleaner sayesinde temizleyebiliyorsunuz. Bu bağlamda AdwCleaner programının birçok virüs programından da daha etkili olduğunu belirtmek gerek. Zira kullanıcı verilerine de programın başarısı yansıyor. Peki, bu programı nasıl kullanacağız daha detayı bakalım.

AdwCleaner Programı Ne İşe Yarar

AdwCleaner Programı nasıl kullanılır

AdwCleaner Nasıl Kullanılır?

AdwCleaner programının kullanımı aslında oldukça basit. İlk olarak AdwCleaner’ın resmi internet sayfasını ya da bu alanda tam indir benzeri siteleri kullanarak program exe dosyasını indiriyoruz. Exe dosyasını indirdikten sonra ise sadece indirilen dosyayı açmanız gerekiyor. Kurulum işlemi yapmadan direk program açılıyor. Program açıldıktan sonra ise “Scan” tuşuna basarak tarama işlemini başlatıyorsunuz. Tarama işlemi bir süre devam ediyor. Tarama işlemi bittikten sonra ise “Clean” butonuna basarak temizleme işlemine geçiyorsunuz. Ardından bilgisayarınız yeniden başlatılıyor ve tüm casus yazılımlar siliniyor. Bilgisayar açıldığında ise durum raporunu görüntüleyebiliyorsunuz.