Kurulum & Anlatım

4K Yayın Nasıl İzlenir

toshiba-4k-tv
11870 Teknoloji Destek Hattını Arayarak Yardım Alabilirsiniz

Günümüzde 4K televizyonlar bir hayli yaygınlaştı. Fakat aynısını yayınlar için söyleyemeyiz. 4K yayın yapan çok az kanal var. Bunlardan biri de TRT 4K. Eğer 4K bir yayın izlemek istiyorsanız aşağıdaki yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Ülkemizde bir çok uydu alıcısı 4K yayın izlemek için gerekli gereksinimlere sahip değil. Eğer 4K destekli bir uydu alıcı sahibi değilseniz ve aynı zamanda televizyonunuzda dahili olarak 4K bir uydu alıcısı yoksa, 4K yayınlar izleyemiyorsunuz.

4K Yayınlar İzlemek İçin Gerekenler

– 4K (Ultra HD) çözünürlüğüne sahip bir televizyon

– Minimum 4K 50p yayınları destekleyen harici bir decoder veya dahili bir uydu alıcı (30p uydu alıcılı 4K televizyonlar yayını alamaz)

4K Yayınlar Nasıl İzlenir?

Öncelikle uydu alıcınızın arkasında bulunan anten girişini, içinde dahili bir uydu alıcısı barındıran 4K televizyonunuzun uydu girişine takın. Ardından televizyonunuzda uydu ayarlamalarınızı yapmanız gerekiyor. Yapılacak ayarlar:

Sembol Oranı: 15000

Frekans: 12123 MHz

Polarizasyon: Yatay(H)

Bu ayarları uyguladıktan sonra artık 4K yayınlar izleyebilirsiniz.

BU KONUYLA İLGİLİ DESTEK ALMAK İÇİN 11870'i ARAYABİLİRSİNİZ. ŞİMDİ TIKLA ARA

Yazar Hakkında

İbrahim Kızılırmak

Uygulama geliştirici, spor sever, teknoloji adamı!

Yorum Yazın

11870 ses hizmeti tarifesi vergiler dahil dakikası Vodafone, Türk Telekom mobil, Türk Telekom ev telefonu ve Turkcell 4,99 TL olarak ücretlendirilir. Ücretlendirme Periyodu (saniye) Tüm Operatörler için 60 saniyedir.
Periyod ücretlerine %18 KDV ve ÖİV (Türk Telekom ev telefonu için %15, GSM operatörleri için %25) dahildir. 11870 , Bilinmeyen Numaralar ve Rehberlik Servisidir. BTK lisansı ile Pluss Telekom İlt. Tic. Ltd. Şti tarafından verilmektedir.
Detaylar için Tıklayınız