10 çekirdekli işlemciye sahip akıllı telefon: Xiaomi Mi 5

tarafından
487
10 çekirdekli işlemciye sahip akıllı telefon: Xiaomi Mi 5

Çin’de Huawei’den sonra en büyük üretici olan Xiaomi, kuvvetle muhtemel Mi 5 adını taşıyacak olan yeni akıllı telefonunun tanıtımını 19 Ekim’de yapacağını duyurdu. Tanıtımdan önce haber hazırlayıp, bilgi vermemizin sebebi ürünün teknik özelliklerinin tamamını ortaya çıkmış olması.

Ürünün en önemli özelliklerinden birisi 10 çekirdekli bir işlemciye sahip olması. Bu sayede dünyanın ilk 10 çekirdekli işlemciye sahip akıllı telefon olma özelliğini taşıyacak. Elbette, geçtiğimiz dönemlerde Elephone 9000 isimli bir akıllı telefona dair bilgiler ortaya çıkmış ve bu modelin dünyanın ilk 10 çekirdekli akıllısı olacağı belirtilmişti. Ancak, ürünün satışına dair şu ana dek herhangi yeni bir bilgi paylaşılmadığından dolayı Xiaomi Mi 5 modeli tanıtımı sonrasında satışa sunulmasıyla beraber bu ünvanı kapacak.

5.2 inç boyutunda 2560×1440 piksel çözünürlükte görüntüler oluşturabilen ekrana sahip olan akıllı telefonda MediaTek’in Helio X20 yongaseti kullanılıyor. 4 GB RAM, 16 GB ile 64 GB dahili depolama birimi seçenekleri, 3,030 mAh kapasiteki batarya, çift SIM kart desteği, 16 MP arka ve 8 MP’lik ön kamera ise diğer ayrıntılar arasında. Ek olarak Android’in 5.1 versiyonunun kurulu olacak geleceği akıllı telefonda parmak izi okuyucusu da bulunacak.